jankubasek.infoblog.cz

Komunistické hnutí nepatří do koše!

Publikováno 06.11.2017 v 19:12 v kategorii Politika, přečteno: 117x

"Propagační plátky se točí na plné obrátky, 
informace o "pravdě" říká veřejný lhář, ano, to kapitalismus nám ukazuje pravou tvář. 
Tu se krade, tady zase podplácí, to se nám ta republika krásně rozvrací."

Po volbách do PS ČR 2017 si my komunisté musíme připustit, že naše úloha ve společnosti je důležitější, než kdy před tím. Přední komunistická strana (KSČM) zažila nejhorší volební výsledek ve své historii existence. Lidé upřednostnili oligarchu, dali přednost strachu a velkou část můžeme přisoudit i znechucení z celého politického spektra. Tvrdý políček (nebo restart?) levici.

V čem tkví takový propad strany, která se v minulosti těšila stálé přízni voličské základny? Na koho házet vinu? Ono laciné tvrzení, že volební výsledek je vinou kolektivní, není zrovna tím, z čeho by se mělo pro příští léta vycházet. Osobně si myslím, že stagnace strany v kapitalistickém zřízení je zpátečnictvím. Strana pozbyla revolučního ducha a naopak se transformovala v něco, co jen z dálky připomíná ducha žijícího z historie. Ačkoliv máme kádry plné intelektuálů, neumí s nimi strana náležitě pracovat. Ačkoliv má strana bezpočet odhodlaných lidí, nedá jim příležitost. Strana čerpá sílu z lidu, tak proč by tedy měla být stranou silnou, když v ni lidé nevěří? 
Kdo se zastane lidu, bude-li strana dále tiše spát? Nelze přehlédnout zločinné "úspěchy" kapitálu, které jsou přímo budovány na zdraví a úkor občanů. Musím citovat Maxe von der Grüna 
"To je tedy ta naše svoboda, a taková byla vždycky. Fatální na tom je, že jsme si opravdu mysleli, že jsme svobodní. Přitom máme jenom svobodu pohybu, a i ta je vázána na výdělek."

Komunistické hnutí je výrazně oslabeno roztříštěnými názory na světové i domácí problematiky. Postoje komunistů se liší a v některých případech neexistuje pevný postoj. Tvrdit, že po "pošpiněné" minulosti se hnutí musí naučit dělat kompromisy, je tvrzením špatným. Hnutí je poraženým. Vítěz nedělá kompromis s poraženým, jen mu zacpe ústa.
Komunisté musí být aktivní, zastat se lidského bytí, kterému jsou pošlapávána práva. Zastat se svobody, jejíž vážnost je dehonestována globálním kapitálem.Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?